СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ: "СОЦІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ СУПРОВОДУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ "

Захід був проведений у вигляді круглого столу, на якому кожний учасник мав змогу ділитися власним досвідом із даного питання. У нашому освітньому закладі інклюзивні класи були вперше створені у 2016-2017 навчальному році. За цей час школа набула певного досвіду у організації інклюзивного навчання та супроводу дітей з особливими освітніми потребами. У 2020 - 2021 навчальному році в школі функціонує 5 інклюзивних класів для учнів початкової та середньої школи та троє учнів на індивідуальні формі навчання.

З учасниками семінару поділилися досвідом роботи директор школи Музичук Т.П., заступник директора з навчальної роботи Кера С.І., соціальний педагог школи Уварова Р.Д..

Тетяна Павлівна повідомила що команда супроводу визначає способи адаптації (у разі необхідності модифікації) освітнього середовища, навчальних матеріалів відповідно до потенційних можливостей та з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дітей з ООП.

Практичний психолог школи Куца Т.І. та вчитель початкових класів( також практичний психолог) Схабовська І.І. ознайомили присутніх із своїм досвідом роботи з визначення та особливостями проведення корекційно - розвиткових занять з різними категоріями учнів основними завданнями яких є формування пізнавальної діяльності, емоційно - вольової сфери, позитивних характеристик особистості, мовлення, психомоторного розвитку.

/Files/images/onlayn/IMG_20200922_113155.jpg

Присутні мали змогу ознайомитися із системою роботи вчителя Тернавською Л.В. та асистента вчителя Мусік Л.М інклюзивного 3 - Б класу, подивитися та оцінити урок з української мови в цьому класі.


/Files/images/onlayn/IMG_20200922_113011.jpg


Особливо цікавим є багатий досвід вчителів Білої Н.О. та Гріщенко З.Д., які працюють з особливими учнями з 2016 року та мають власні напрацювання із питань навчання , співпраці із родиною, розвитком творчих здібностей та соціалізації учнів з ООП.

/Files/images/onlayn/IMG_20200922_103348.jpg

Заступник директора з навчальної роботи Кера С.А. доповіла ,що педагоги успішно здійснюють адаптацію (модифікацію) освітніх програм для дітей з ООП, тобто трансформацію характеру викладення навчального матеріалу шляхом зміни освітніх цілей, змісту або концептуальної складності навчального завдання для кожного конкретного учня ЗЗСО, зокрема, і шляхом спрощення змісту та скорочення матеріалу, інтеграції двох або більше навчальних предметів відповідно до рекомендацій щодо кількості годин на кожну тему, час, відведений на вивчення всього курсу.

При підведенні підсумків проведеного заходу психологом Куцою Т.І. було відмічено, що в школі напрацьований багатий досвід із організації та запровадження інклюзивного та індивідуального навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

/Files/images/onlayn/IMG-98da535f04db10a270ed23613ca9948c-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 429

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Юридична адреса школи:

09801 Київська область

Тетіївський район

м.Тетіїв

вул. Академіка Байраківського, 59

e-mail: zoсh_3@ukr.net

cайт школи: http://www.tetiiv-zosh3.kiev.sch.in.ua/

Дата останньої зміни 11 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!